Sen ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. W jego trakcie następuje znaczące zwolnienie metabolizmu, minimalizacja hormonów stresu czyli kortyzolu i katacholamin oraz wytwarzana jest duża dawka hormonu wzrostu biorącego udział we wszystkich procesach naprawczych tkanek. To właśnie z tego powodu sen jest czasem, w którym następuje regeneracja wszystkich narządów i całych układów, a organizm nabiera nowych sił do pracy i działania. Zapewnienie optymalnych warunków do spania przekłada się więc na konkretne korzyści zdrowotne i zyski w postaci dobrego samopoczucia.

Jak spać żeby wypoczywać?

Odpowiednia ilość snu, przewietrzone, schłodzone i zaciemnione pomieszczenie, izolacja od bodźców dźwiękowych to podstawowe warunki, o które zadbać należy w trosce o prawidłowy wypoczynek. Obok nich równie istotne jest również to na czym i pod czym śpimy, dlatego nie bez znaczenia jest dostosowanie sztywności materaca do indywidualnych potrzeb naszego kręgosłupa oraz bioder, a także zapewnienie odpowiedniej dla nas poduszki oraz kołdry. Wśród tych ostatnich, od wielu lat, niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się kołdry puchowe, zapewniające swoim użytkownikom maksymalnie komfortowy sen.

Co wyróżnia kołdry puchowe?

Kołdry puchowe zwykle wypełnione są puchem gęsim lub kaczym. Struktura puchu sprawia, że w dużej ilości np. w wypełnieniu kołdry, tworzy on materiał maksymalnie miękki, dostosowujący się do przylegających do niego kształtów. Dzięki temu, osoby korzystające z puchowych poduszek i kołder, doświadczać mogą jedynego w swoim rodzaju uczucia zapadania się głowy w poduszkę oraz pełnego otulenia przez kołdrę. Jest to mocno kojące uczucie, szczególnie dla osób poszukujących odprężenia po ciężkim, stresującym dniu.

Kołdry puchowe doskonale trzymają ciepło, dlatego wiele osób kojarzy je głównie z miesiącami zimowymi. Okazuje się jednak, że wybierając odpowiedni model, z powodzeniem korzystać można z nich również latem. Puch bowiem, jako materiał naturalny, zapewnia bardzo dobrą cyrkulację powietrza oraz wentylację, zapobiegając nocnemu poceniu, nawet w bardzo ciepłe dni.

Nowoczesne kołdry puchowe zwykle posiadają budowę kasetową, dzięki której puch rozłożony jest równomiernie na całej powierzchni kołdry, uniemożliwiając zbijanie się go w jednym miejscu, co z kolei bardzo skutecznie rozwiązuje problem odkształceń. Właściwość ta, w połączeniu z naturalnymi cechami pierza sprawia, że kołdry te są bardzo odporne na działanie czasu i mogą służyć przez długie lata.

Czy to jest ekologiczne?

W odróżnieniu od syntetycznych wypełnień kołder i poduszek, puch jest materiałem w pełni naturalnym i tym samym ekologicznym. Dodatkowo, puchowe kołdry nie wymagają tak częstego prania jak ich syntetyczna konkurencja, co nie jest bez znaczenia dla osób dbających o zużycie energii i ochronę środowiska.

Kołdry puchowe to idealne rozwiązanie dla tak zwanych zmarzluchów, osób starszych, dzieci, osób poszukujących dobrego okrycia na cały rok oraz wszystkich tych, którzy w nocy potrzebują prawdziwego relaksu, skutecznej regeneracji i maksymalnego komfortu.