Wysokiej jakości poduszki to absolutnie niezbędne wyposażenie każdej sypialni. Gwarantują komfortowy i zdrowy sen, a jednocześnie dbają o lepsze samopoczucie domowników. Zadaniem wspomnianych poduszek jest podparcie odcinka szyjnego kręgosłupa, dzięki czemu mięśnie się rozluźniają i regenerują. W ten sposób można szybciej zasnąć i obudzić się rano z ogromną motywacją i energią do działania.

Czym kierować się przy wyborze poduszek do spania?

Przy wyborze poduszek do spania warto kierować się indywidualnymi predyspozycjami użytkowników oraz budową własnego ciała. Poduszka powinna podpierać szyję oraz głowę. Ramiona muszą się znaleźć na materacu. Sen w takiej pozycji jest najbardziej komfortowy. Głowa nie może odchylać się do tyłu, ponieważ jest to jasny znak, iż poduszka jest zbyt miękka lub też niewłaściwie umiejscowiona (za nisko).

Osoby o wąskich ramionach będą potrzebować stosunkowo niewielkich i miękkich poduszek. W przypadku osób o szerszych ramionach konieczne okaże się zakupienie poduszek wyższych i twardszych. Przyda się to zwłaszcza w trakcie spania w pozycji bocznej.

Miękka poduszka jest w stanie dopasować się do kształtu i budowy ciała użytkownika, natomiast twarda nie będzie się zapadać. Może jednak wytwarzać większy ucisk. Z racji tego poduszkę opłaca się solidnie przetestować, dzięki czemu nie wystąpi ryzyko popełnienia błędu. Problemem okaże się wybranie zbyt wysokiej poduszki. Przy dłuższym użytkowaniu może się to zakończyć problemami zdrowotnymi.

Jakie poduszki do spania warto rozważyć w pierwszej kolejności?

Dobierając poduszki do spania pod lupę bierze się wiele różnych parametrów i czynników, w tym m.in. ich kształt. Do wyboru są następujące rodzaje:

  • profilowane – charakteryzują się dość specyficzną budową: dwa wałki oraz wgłębienie na głowę. Są optymalnym wyborem w przypadku dolegliwości bólowych, doskonale podpierają szyję,
  • płaskie – najbardziej uniwersalne, ponieważ użytkownicy mogą korzystać z obu stron. Sprawdzą się w przypadku osób śpiących na brzuchu lub na plecach.

Istotną kwestią jest również dobranie właściwego rozmiaru poduszki do spania. Najbardziej popularnymi opcjami są obecnie modele 50×60 oraz 70×80. To idealna propozycja dla osób, które chcą się pozbyć nadmiernego napięcia mięśni i skutecznie się zregenerować. Rano człowiek obudzi się w pełni wypoczęty i „naładowany” pozytywną energią.

Jeszcze do niedawna problem z dobraniem poduszki do spania mieli alergicy, lecz aktualnie nie muszą się tym zbytnio przejmować. Wystarczy wybrać poduszkę wykonaną z hipoalergicznej pianki. To produkt, który nie będzie się odkształcał, a jednocześnie zadba o to, aby u użytkowników nie występowały reakcje alergiczne.

Dużą wagę przykłada się do wypełnienia poduszek zlokalizowanych w domowej sypialni. Jedną z najpopularniejszych możliwości jest puch (doskonała izolacja cieplna), lecz ciekawą alternatywą może być termoelastyczna pianka (komfort snu i długa żywotność). Nie da się ukryć, że za każdym razem poduszkę powinno się dopasować do swoich osobistych preferencji i potrzeb.